














Pogoda
Kamera w Kudowie
Park Zdrojowy

AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY


Straciłeś pracę lub grozi Ci utrata zatrudnienia? Weź 23 tys. dotacji na założenie własnej firmy.
AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY
DAWG prowadzi także nabór wniosków do projektu "Aktywizacja Dolnośląskiego Rynku Pracy". Osoby bezrobotne mogą pozyskać środki na założenie własnej firmy, przejść wybrane szkolenie zawodowe czy podjąć podyplomowe studia.
Wsparcie skierowane jest do osób zagrożonych zwolnieniem oraz zwolnionych z pracy, z przyczyn leżących po stronie pracodawcy (m.in. restrukturyzacja przedsiębiorstwa, likwidacja stanowiska pracy). Uczestnicy projekty mogą m.in. uzyskać bezzwrotne dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 tys. zł czy specjalistyczne szkolenia, kursy i staże zawodowe wraz ze stypendiami.
W ramach projektu, osoby przewidziane do zwolnienia, zagrożone zwolnieniem oraz zwolnione z przyczyn dotyczących zakładu pracy, będą mogły skorzystać w kilku form wsparcia. Są to:
· wsparcie finansowe dla osób zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą (maksymalna kwota dotacji 23 tys. zł)
· doradztwo zawodowe z elementami pośrednictwa pracy
· szkolenia zawodowe ze stypendium
· studia podyplomowe (dopłata wysokości do 6 tys. zł)
· staże zawodowe
· poradnictwo psychologiczne
· dodatek relokacyjny (w kwocie 7 tys. zł)
· wsparcie doradczo-szkoleniowe
Zgłoszenia i dodatkowe informacje o projekcie:
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., Al. Kasztanowa 3A-5, 53-125 Wrocław
tel. +48 71 736 63 05
Helena Kaniewska; kontakt: e-mail: helena.kaniewska@dawg.pl; tel.: 608 591 846
Katarzyna Oleszek; kontakt: e-mail: katarzyna.oleszek@dawg.pl; tel.: 882 139 865
e-mail: aktywizacja@dawg.pl
Realizowany przez nas projekt nie jest skierowany do wszystkich osób bezrobotnych. Mogą w nim uczestniczyć wyłącznie ci mieszkańcy regionu, którzy w ostatnim półroczu stracili pracę z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, czyli np. zostali zwolnieni z powodu likwidacji stanowiska pracy, ograniczenia produkcji, restrukturyzacji czy upadłości firmy. Co istotne, również osoby pracujące, ale zagrożone utratą zatrudnienia z wyżej wymienionych powodów, mogą ubiegać się o bezzwrotne dotacje na podjęcie własnej działalności gospodarczej czy inne formy wsparcia zawodowego. Środki finansowe mogą być przyznane w wysokości do 23 tys. zł.