














Pogoda
Kamera w Kudowie
Park Zdrojowy

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) działa w naszej bibliotece już 10 lat. Spotkanie założycielskie odbyło się 31 stycznia 2007 r. Moderatorem klubu jest od początku Urszula Faroń-Bielecka, która jest jednocześnie dyrektorem biblioteki.
Jednym z pierwszych autorów, którego gościliśmy w ramach klubu był Marek Krajewski z komisarzem Eberhardem Mockiem i starym Wrocławiem ( listopad 2007 r.)
8 grudnia br. Do naszej biblioteki zawitała również wielka pisarka i autorka nie tylko kryminałów Katarzyna Bonda. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Wszystkie jej powieści stały się bestsellerami. Autorka serii kryminalnej z Hubertem Meyerem ( Sprawa Niny Frank (nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru 2007 r., a przez Wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku), Tylko martwi nie kłamią, Florystka), dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodni niedoskonałej oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność i prestiżowe nagrody przyniosła autorce seria z profilerką Saszą Załuską. Książki przedstawiające cztery żywioły: Pochłaniacz ( powietrze), Okularnik (ziemia), Lampiony (ogień) oraz w przygotowaniu Czerwony pająk (woda). Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, Okularnik nagrodę Bestsellery Empiku 2015.
O wszystkich bohaterach mogliśmy się dowiedzieć od samej autorki, która bezpośrednio i z pełną swadą mówiła o swych książkach i głównych bohaterach. Na spotkanie przybyli nie tylko klubowicze i mieszkańcy Kudowy-Zdroju, ale wszyscy zainteresowani książką i samą autorką. Duża grupa przybyła z sanatoriów i była bardzo zadowolona, że mogła spotkać swą ulubioną autorkę, kupić książkę, zdobyć autograf i zdjęcie.
Pytano nie tylko o twórczość ostatnich lat, ale również pracę dziennikarza, motywy, jakie skłoniły autorkę do pisania i dlaczego nie prosty kryminał, a powieść psychologiczną z motywem kryminalnym, jak nazwała swoje książki autorka. Nie pisze prostego kryminału jak Remigiusz Mróz, który wydaje kilka książek rocznie. Nazwisko również nie jest pseudonimem autorskim i nie powinno być kojarzone z najsłynniejszym Agentem 007- Jamesem Bondem , szpiegiem brytyjskiej Secret Intelligence Service (MI6). Dlaczego nie zekranizowano dotąd żadnej z książek? Prawa autorskie zostały zakupione na kilka pozycji i w tym roku wszystko się rozstrzygnie, mówiła autorka. Książki zostały przetłumaczone na kilka języków i wydane w Czechach, Wielkiej Brytanii, Niemczech. Takie i inne ciekawostki o książkach usłyszeli uczestnicy spotkania, które było bardzo ciekawie prowadzone przez moderatorkę Urszulę Faroń-Bielecką.