Inwestycje

Zapraszamy do Kudowy

Kudowa-Zdrój  jest miastem atrakcyjnym inwestycyjnie, którego historia od wielu dziesięcioleci nierozerwalnie łączy się z uzdrowiskiem. Możliwości i warunki rozwoju miasta wynikają w dużym stopniu z położenia geograficznego, tempa przemian rynkowych i utrwalania nowego profilu gospodarczego.

Miasto charakteryzuje się niezwykle korzystnym położeniem względem głównych szlaków transportowych (drogowych i kolejowych) oraz Międzynarodowych Portów Lotniczych we Wrocławiu i Pradze.

W gospodarce miasta dominują mikro- , małe i średnie przedsiębiorstwa. Poza lokalnymi przedsiębiorstwami od lat inwestują tu liczni zewnętrzni inwestorzy (Twentebelt, Tevema, Wemeco), których przyciągnęła i nadal przyciąga bogata oferta terenów inwestycyjnych .

Jednym z podstawowych czynników wpływających na poziom życia ludności w Kudowie jest infrastruktura społeczna, a więc instytucje świadczące usługi dla ludności w zakresie oświaty i wychowania, ochrony zdrowia i opieki społecznej, kultury i sztuki oraz turystyki i rekreacji.

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1