Inwestycyjne serce pogranicza

Inwestycyjne serce pogranicza
Informacje społeczno-gospodarcze

Kudowa jest położona w województwie Dolnośląskim w powiecie Kłodzkim.

Obszar ten cechuje się bardzo wysokim wyposażeniem w obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej, co bez wątpienia stanowi ważny czynnik dla lokalizacji potencjalnych inwestycji prywatnych.

Według dostępnych danych w granicach Kudowy w 2013 roku zamieszkało 10 074 osoby.

W 2011 roku na terenie Kudowy działalność prowadziło 681 podmiotów  wpisanych do rejestru REGON.

 

W Kudowie ze względu na uzdrowiskowy charakter miejscowości dominują  podmioty gospodarcze prowadzące działalność w sektorze usług hotelarsko-gastronomicznych, sanatoryjnych, handlowych i produkcyjnych.

Miasto charakteryzuje się najwyższym odsetkiem podmiotów prowadzących działalność usługową na tle porównywanych jednostek terytorialnych. W tym samym czasie wśród ogółu podmiotów gospodarczych w Kudowie, przedsiębiorstwa przemysłowe oraz budowlane stanowiły 18,3%.

NAJWIĘKSI PRACDAWCY W MIEŚCIE TO:

  • Uzdrowiska Kłodzkie PGU
  • Twentebelt
  • Tevema
  • Wemeco

 

KUDOWA GÓRĄ!

Gmina Kudowa-Zdrój leży w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej i zajmuje obszar 34 km 2. Kudowa-Zdrój posiada status gminy miejskiej i jest częścią powiatu kłodzkiego należącego do województwa dolnośląskiego. Jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie- Kudowa Zdrój – leży na terenie doliny, zwanej Obniżeniem Kudowskim. Granicą tej doliny są na północy Góry Stołowe, na południu Góry Orlickie, a jej wschodnią krawędź wyznaczają Wzgórza Lewińskie. Od zachodu natomiast Obniżenie Kudowy otwarte jest na Wielką Kotlinę Czeską. Liczące blisko 10 tyś. mieszkańców miasto usytuowane jest u stóp należącej do pasma Wzgórz Lewińskich Parkowej Góry (477 m. n. p. m.). rozciągające się wzdłuż dwóch potoków Czermnicy i Klikawy miasto położone jest na wysokości ok. 400 m. n. p. m.

Kudowa zaliczana jest do grona najpopularniejszych polskich uzdrowisk. Każdego roku przyciąga w swe gościnne progi tysiące turystów i kuracjuszy. Znajduje się tutaj 8 źródeł czystych ekologicznie wód mineralnych, które sklasyfikowano jako szczawy węglanowo-sodowo-wapniowe, magnezowe i żelaziste. Panuje tu łagodny klimat charakteryzujący się niezbyt upalnym latem i łagodną zimą.

W mieście organizowane są liczne imprezy sportowe, kulturalne i plenerowe. Poprzez swą różnorodność Kudowa zaspokoi najbardziej wybredne gusta. Turyści mogą rozsmakować się w bogatej historii, miłośnicy przyrody spędzić czas na łonie natury, a sportowcy realizować swoje pasje.

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1