Rancho Montana

Rancho Montana


Rancho Montana


ul. Słone 124
57-350 Kudowa Zdrój
tel.: +48 604 485 629
e-mail: biuro@rancho-montana.pl
Strona internetowa: Rancho Montana

 

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Dysponujemy rozległymi pastwiskami, na których nasze konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych. Nie mamy koni, które się nie tolerują, dzięki czemu przypadkowe zbliżenie się do drugiego konia nie skutkuje natychmiastowym kopnięciem.

Prowadzimy jazdy i szkolenie jeździeckie w stylu western. Propagujemy tą formę jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia.

Nie zapominamy jednak o naszych korzeniach, albowiem większość z jeźdźców westernowych, którzy przygodę z końmi zaczynali już jakiś czas temu, jeździło klasycznie.

Zapraszamy osoby niemające wcześniej kontaktu z końmi, żeby z naszą pomocą odkryli w sobie jeździecką pasję. Zapraszamy ludzi, którzy już siedzieli w siodle i chcą doskonalić na naszej ujeżdżalni swoje umiejętności.

Niezależnie od Waszego zaawansowania, w możecie wraz z nami udać się na konną przejażdżkę, ponieważ łagodne usposobienie naszych koni pozwala na wyjazd w teren nawet osobom wcześniej niejeżdżących, po krótkim 15 minutowym przeszkoleniu na ujeżdżalni.

Nasze konie potrafią iść w zastępie szeregowym (jeden za drugeim), lecz staramy się, aby nie stało się to ich przyzwyczajeniem. Możemy jechać w dowolnej formacji, obok siebie, a każdy koń może być prowadzącym zastęp.

Szkolenie jeździeckie oraz wyjazdy w teren, prowadzą instruktorzy jazdy konnej, Przodownicy Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK.

mapa

Pokaż mapę
Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1