G.Orlickie i Wzgórza Lewińskie

Kudowa Zdrój-Olesnice-Słoszów-Kudowa Zdrój

Oprócz atrakcji turystycznych związanych z budową skał piaskowcowych w G.Stołowych niezapomniane wrażenie wywołują piękne widoki Wzgórz Lewińskich i G.Orlickich które możemy zobaczyć pokonując opisaną trasę  . Proponujemy Państwu  łatwą i przyjemną wycieczkę rowerową w kierunku Novego  Hradka i Olesnice .Po drodze tuż za Kudową można odwiedzić słynne z właściwości leczniczych źródło Marii i kaplicę MB Bolesnej z 1887 r położone w Zielonej Dolinie(450 m w bok polną drogą w kierunku lasu na wysokości stawów rybnych)

Kudowa Zdrój- Brzozowie(granica państwa) – Ceska Cermna –Borova-Novy Hradek-Olesnice-Cichalka( granica państwa)-Zielone Ludowe- Słoszów- Kulin- Jeleniów- Kudowa Zdrój

Czas przejazdu:
Kudowa Zdrój.(oznaczenie trasy znaki zielone) –Słone(skręt na most 3 km)-10 min, Słone(most oznaczenie trasy znaki żółte)-Stawy rybne (odnoga trasy do źródełka Marii 1 km)-5 min ,Stawy rybne( znaki żółte)-Brzozowie (granica państwa 3,0 km)-10 min, Granica państwa( oznaczenie trasy nr…-Czeska Czermna( skrzyżowanie kierunek Dobrosov 1 km)-10 min, Czeska Czermna( oznaczenie trasy nr 22)-Borova 3 km-15 min-Borova (oznaczenie trasy 22 i 4038) za Borową na skrzyżowaniu możliwość krótszego wariantu do Olesnice przez Dlouhe trasą nr 22-Novy Hradek 3 km-10 min, Novy Hradek (oznaczenie trasy 4038 i 4035)-Olesnice 7 km-20 min UWAGA!! Z Olesnice możliwy powrót do Kudowy krótszym wariantem przez Kocioł (granica państwa) Lewin Kłodzki, Jeleniów, Olesnice (oznaczenie trasy  4035)-Cichalka (granica państwa) 4 km-30 min, Cichalka (granica państwa)-Zielone Ludowe (Polskie Wrota) 2 km-5 min, Zielone Ludowe (oznaczenie trasy znaki czerwone)-Słoszów 2,5 km-15 min, Słoszów (oznaczenie trasy znaki niebieskie nr.4020)-Kudowa Zdr.( po trasie opisanej w przewodniku pod nazwą Okrąg Gór Stołowych) 11 km-40 min

Czas przejazdu trasy: 3 godz
Całkowita długłość trasy: 41 km ( z czego w Czechach 18 km, w Polsce 23 km)

Niebezpieczne i ryzykowne miejsca na trasie
Kudowa Zdr-Brzozowie przejazd po ulicach i drodze na których odbywa się normalny ruch samochodowy  a na poboczu możemy spotkać pieszych, ostatnie 200 m przed granicą państwa stromy podjazd po drodze gruntowej na której znajdują się wyżłobione przez wodę koleiny.Na trasie Czeska Czermna-Borova-N.Hradek-Olesnice przejazd odbywa się po drogach wojewódzkich o umiarkowanym ruchu samochodowym. Niebezpieczny jest zjazd drogą wojewódzką nr.389 od przejścia granicznego za Cichalką do drogi międzynarodowej nr.8 na przełęczy Polskie Wrota, dalej do Słoszowa trasa biegnie drogami gruntowymi z licznymi koleinami. Od Sloszowa do Kudowy jedziemy drogą asfaltową o małym natężeniu ruchu samochodowego.

Dojazd do trasy:
Wycieczkę można rozpocząć z każdego z miast znajdujących się przy trasie. Można skorzystać z środków komunikacji publicznej (np. zintegrowanego systemu komunikacji IREDO, lub połączeń autobusowych i kolejowych)
Autem osobowym dogodne dojazdy do N.Hradka,Olesnice

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1