Wokół Malinové Góry

Z Dobrošova wokół Malinové góry i Dubovic

(oznaczone szlaki dla pieszych- biało – niebieski, zielony, niebieski, wokół Malinové góry i Dubovic oraz z Dobrošova przez wyciągi narciarskie Maliňák i Brabák do Bělovse nieoznaczony, niebieski)

Ten, kto chce wybrać się z Nachodu na popołudniową wycieczkę na nartach biegowych, nie znajdzie chyba lepszej trasy. Najpierw rozgrzeje mięśnie wjazdem na Dobrošov, trochę odpocznie na dobrošovskich łąkach i podczas zjazdu do przystanku autobusowego Polsko, oraz poćwiczy technikę klasyczną na trasie wokół Malinové góry i Dubovic. Narty może zdjąć doiero w Bělovsi, na dolnej stacji kolejowej lub aż przy browarze w Nachodzie. Zależy, czy będzie dostatek śniegu również w miejskim lesie Montace.

Náchod, dworzec kolejowy – Náchod, browar – Jiráskova chata na Dobrošově – przystanek BUS Polsko -  Malinová Góra – Dubovice – Malinová hora – przystanek BUS Polsko – Dobrošov, centrum miejscowości  - Maliňák – Brabák – Běloves – Náchod, browar – Náchod, dworzec kolejowy 

Czas przejazdu i przejścia odcinków pieszo:
Náchod, dworzec kolejowy – Montace 5 min. (0,5 km), Montace – Jiráskova chata 45 min (3 km) , Jiráskova chata – przystanek BUS Polsko 10 min. (1,5 km), przystanek BUS Polsko – Dubovice – przystanek BUS Polsko 50 min. (6,5 km), przystanek BUS Polsko – Dobrošov 10 min. (1 km),  Dobrošov – Maliňák, Brabák, Náchod, browar 25 min. (4 km), Náchod, browar – Náchod, dworzec kolejowy 5 min. (0,5 km)

Całkowity czas przejazdu: 2 godz. 20 min.
Długość trasy: 17,5 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne:
Trasa nie jest w czasie zimy utrzymywana. Na dobrze przygotowaną trasę natrafią Państwo jedynie w Dobrošově. Podczas nowych opadów śniegu trzeba być przygotowanym na to, że trasa nie będzie przetarta. Uwaga na zjazd do ulicy z Dobrošova na Českou Čermnou, od stacji telekomunikacyjnej na Malinové górze do przystanku BUS Polsko i na stokach Maliňáku a Brabáku!

Dojazd do trasy:
Używając zintegrowanego systemu komunikacji IREDO.
Rozkłady jazdy dostępne na stronie internetowej www.idos.cz 

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1