W sercu PNGS

W sercu Parku Narodowego Gór Stołowych

(trasa łatwa odpowiednia dla rowerów górskich ze względu na drogi gruntowe i wyboiste)
Szlak rowerowy poprowadzono na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Wytyczony jest w taki sposób, aby poruszający się rowerzyści mieli możliwość dotarcia do najciekawszych zakątków Gór Stołowych.

Karłów – Pasterka  -- Droga nad Urwiskiem – Skalne Grzyby – Batorówek - Karłów

Czas przejazdu:
Karłów – Pasterka – 20 min (4,3km), Pasterka –  Droga nad Urwiskiem - 15 min. (3,0km) Droga Nad Urwiskiem – Skalne Grzyby – 30 min (6,0km) Skalne Grzyby – Batorówek – 10 min (2,0km) Batorówek – Karłów – 35 min (10,2km)

Czas przejazdu -  1 h 50 min.
Długość trasy – 25,5 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne:
Miejscem niebezpiecznym są strome zjazdy na łąkach w rejonie wsi Pasterka. W miejscach tych należy zachować szczególna ostrożność. Niebezpieczny zjazd występuje również na odcinku szlaku prowadzącym z Pasterki w Kierunku Drogi nad Urwiskiem (rejon wyludnionej osady Karłówek).
Turyści korzystający ze szlaku rowerowego powinni zachować szczególną ostrożność w miejscu gdzie trasa przecina drogę krajową nr 387. Jazda rowerem odbywa się po leśnych drogach o nawierzchni tłuczniowej i gruntowej z licznymi koleinami i wybojami .Duże niebezpieczeństwo dla rowerzystów związane jest z jazdą po drodze wojewódzkiej nr 387. Na drodze tej w okresie letnim występuje wzmożony ruch samochodowy.

Dojazd do trasy
W sezonie letnim możliwość przewozu rowerów do Karłowa autobusem z Nachodu i Kudowy lub dojazd rowerem z Kudowy lub Radkowa drogą Stu Zakrętów nr 387.

Autobusem z Kudowy Zdroju lub Radkowa.  Samochodem osobowym dojazd szosą nr 387 z Kudowy Zdroju lub Radkowa lub dojazd z Dusznik Zdroju przez Łężyce .Samochody parkujemy w Karłowie.
Do trasy dotrzeć można także przez przejścia graniczne Pasterka -  Machvský Krziž oraz Machovska Lhota-Ostra Góra .

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1