Trasa na Szczeliniec Wielki

Trasa Kudowa Zdrój – Karłów – Szczeliniec Wielki – Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój

Wycieczka rozpoczyna się na przystanku PKS w Kudowie Zdroju. Po dotarciu do Karłowa zwiedzić można najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki o wysokości 919 m n.p.m. Następnie przez masyw Narożnika trasa prowadzi do Dusznik Zdroju, najstarszego uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej. Z Dusznik Zdroju do Kudowy Zdroju powrócić można komunikacją autobusową.

Kudowa Zdrój – Karłów – Szczeliniec Wielki – Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój

Czas przejścia
Kudowa Zdrój – Karłów (10 km) – przejazd autobusem - ok. 30 min., Karłów – Szczeliniec Wielki 45 min. (1 km), Szczeliniec Wielki – Karłów 45 min. (1,25 km), Karłów – Duszniki Zdrój 2,5 h (10,75 km), Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój (14 km) – przejazd autobusem – ok. 30 min.

Czas przejścia  – 4,5 h
Długość trasy – 14 km
 
Zagrożenia i miejsca niebezpieczne
Poruszając się proponowaną trasą, należy zachować szczególną uwagę w miejscach, gdzie szlak przebiega po drogach publicznych. Miejscem niebezpiecznym, ze względu na możliwość upadku z wysokości, jest odcinek szlaku na Narożniku, biegnący krawędzią urwiska.

Dojazd do trasy
Trasa rozpoczyna się i kończy w centrum Kudowy Zdroju. Dojazd do Kudowy Zdroju drogą nr 8 (E-67) z Pragi lub Wrocławia. Połączenie kolejowe z Kłodzkiem i Wrocławiem oraz połączenia autobusowe z Nachodem, Kłodzkiem i Wrocławiem. Z Kudowy Zdroju udajemy się autobusem do Karłowa, gdzie rozpoczyna się piesza część wycieczki. Trasa kończy się w Dusznikach Zdroju, skąd do Kudowy Zdroju wracamy autobusem lub koleją.

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1