Šerlich - Náchod - Kudowa Zdrój

Šerlich - Náchod - Kudowa Zdrój

Długi zjazd z grzbietu Gór Orlickich do Olešnicy i dalej po trasach rowerowych nr 4035, 4034, 22 a 4095 do Nachodu i Kudowy Zdroju. Ten, kto chce spędzić przyjemnie czas na rowerze i nie chce się przy tym zbytnio spocić, może wjechać autobusem na szczyty Gór Orlickich a zjechać rowerem. Polecamy krótszy zjazd ze Šerlichu do Šerlišskiego mlýna i po krótkim wjeździe na Polomskie sedlo cały czas będziemy już tylko zjeżdżać przez górską gminę Olešnicę w Górach Orlickich oraz doliną Olešenki do Bartoňovego zajazdu, który jest usytuowany w Pekle. Stąd do Nachodu i Kudowy Zdroju jest już tylko 7 km a trasa prowadzi przyjemną drogą w dolinie rzeki Metuji.

Šerlich -  Polomskie sedlo -  Olešnica v Orlickich Górach - Peklo - Náchod - Kudowa Zdroj

Czas przejazdu
Šerlich – Polomské sedlo  15 min. (3,5 km), Polomské sedlo – Olešnice w Górach Orlickich  20 min. (7 km), Olešnice w Górach Orlickich  - Peklo 40 min. (14 km),  Peklo - Náchod  25 min. (7 km), Náchod – Kudowa Zdrój  20 min. (6,5 km)

Całkowity czas przejazdu: 2 godz.
Długość trasy: 38 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne:
Część trasy w rejonach górskich od Masarykovej chaty na Šerlichu do Polomského sedla przez Šerlišský mlýn jest prowadzona niebieskim szlakiem pieszym! Jazda rowerem czerwonym szlakiem dla turystów pieszych jest zabroniona! Wspólna komunikacja turystów pieszych i rowerowych odbywa się także w dolinie Olešenky od Rokolského mostu do Pekla i z Pekla wzdłuż Metuji do Náchodu. Rowerzyści, ustępujcie pieszym oraz dostosowujcie prędkość jazdy do jakości nawierzchni! Zjazd z Polomského sedla do Oleśnicy jest długi i męczący oraz wymagający dużego skupienia, szczególnie na zakrętach. Uwaga na leśne pojazdy mechaniczne!

Dojazd do trasy:
Autobusem z możliwością przewozu rowerów z Nachodu do Deštné – Zákoutí i dalej do przełęczy pod Šerlichem. (Bus kursuje regularnie podczas sezonu turystycznego w weekendy i święta).

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1