Kudowa Zdrój – Błędne Skały

Piesza trasa Kudowa Zdrój – Błędne Skały

Trasa wycieczki poprowadzi nas z centrum Kudowy Zdroju do jednego z najbardziej atrakcyjnych rejonów w Górach Stołowych – zespołu Błędnych Skał. Po zwiedzeniu labiryntu Błędnych Skał, będziemy mieli możliwość odwiedzenia skansenu w Pstrążnej. W drodze powrotnej odwiedzimy ruchomą szopkę oraz Kaplicę Czaszek w Czermnej.

Kudowa Zdrój – Jakubowice – Błędne Skały – Pstrążna – Czermna – Kudowa Zdrój

Czas wycieczki:
Kudowa Zdrój – Jakubowice 45 min. (3km), Jakubowice – Błędne Skały  50 min. (3,25km), Błędne Skały – Pstrążna 30 min. (2,25km), Pstrążna – Czermna 1 h (3,5km), Czermna – Kudowa Zdrój 20 min. (1,25km)

Czas przejścia: ok. 3,5 h
Długość trasy: 13,25 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne
Turyści poruszający się tą trasą powinni zachować szczególną ostrożność na fragmentach szlaków biegnących drogami publicznymi, ze względu na poruszające się nimi pojazdy. W Jakubowicach, dochodzimy do trasy rowerowej im. T.G. Masaryka. Należy w tym miejscu zachować ostrożność.

Dojazd do trasy
Trasa rozpoczyna się i kończy w centrum Kudowy Zdroju. Dojazd do Kudowy Zdroju drogą nr 8 (E-67) z Pragi lub Wrocławia. Połączenie kolejowe z Kłodzkiem i Wrocławiem oraz połączenia autobusowe z Nachodem, Kłodzkiem i Wrocławiem.

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1