Wzdłuż rzeki Metuja

Wzdłuż rzeki Metuja na rolkach

(oznaczone trasy rowerowe nr 22 i 4034)

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne staje się jeżdżenie na rolkach. Po miejscowych drogach z dobrą asfaltową nawierzchnią sport ten uprawiają nie tylko młodsze, ale również średnie i starsze generacje. Po otwarciu ścieżki rowerowej z Bělovse do Velkého Poříčí, już od 2005 r. jeżdżą po niej „rolkowcy”. Miasto Nachod chce umożliwić jazdę na rolkach wzdłuż rzeki Metuji z Velkého Poříčí przez Náchod aż do Pekla. Sprawdzicie, jak nachodzianom udaje się realizować ten zamiar i spróbujcie również sami przejechać się po nowo otwartych odcinkach.

Trasa rowerowa nr 22 
Trasa rowerowa nr 4034
Velké Poříčí - Běloves - Náchod - Staré Město nad Metují - Bražec - Ostrovy - Peklo  

Czas przejazdu:
Velké Poříčí (ATAS) – przejście graniczne Běloves  8 min. (2 km), przejście graniczne Běloves - Náchod 8 min. (2 km),
Náchod - Staré Město nad Metują 9 min. (2 km), Staré Město nad Metują - Bražec - 5 min. (1 km), Bražec - Ostrovy  15 min. (3 km), Ostrovy - Peklo 10 min. (2 km).

Całkowity czas przejazdu: 55 min.
Długość trasy:  12 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne:
Trasa jest użytkowana również przez turystów pieszych, niektóre odcinki są prowadzone po drogach lokalnych z małym natężeniem ruchu samochodowego. Szczególną uwagę należy zachować podczas przekraczania drogi międzynarodowej przy przejściu granicznym v Bělovsi, oraz w Náchodzie na  Mánesově nábřeží a także na ulicach E. Krásnohorské i Na Strži.

Dojazd do trasy:
Poprzez zintegrowany system komunikacji IREDO.
Rozkłady jazdy na stronie internetowej www.idos.cz  
Dojazd własny do: Nachod.
Trasa rowerowa nr 22 przebiegająca przez Nachod wzdłuż Metuji znajduje się w odległości 200 m od dworca autobusowego i kolejowego.Samochody osobowe można parkować na parkingu w ul. Raisově, lub bezpośrednio na trasie w Bělovsi przy hotelu Bonáto.
 

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1