Wambierzyce i Skalne Grzyby

Trasa Kudowa Zdrój – Wambierzyce – Skalne Grzyby – Kudowa Zdrój

Wycieczkę rozpoczynamy w Kudowie Zdroju. Z Kudowy udajemy się autobusem do Radkowa. W Radkowie rozpoczyna się piesza część wycieczki. Na trasie tej podziwiać można zabudowania Wambierzyc nazywanych Śląską Jerozolimą, odwiedzić prywatny skansen oraz powędrować szlakiem Skalnych Grzybów we wschodniej części Gór Stołowych. Po dotarciu do Szczytnej udajemy się autobusem do Kudowy Zdroju.

Kudowa Zdrój – Radków –Wambierzyce -  Skalne Grzyby – Szczytna – Kudowa Zdrój

Czas przejścia:
Kudowa Zdrój – Radków (21km) – przejazd autobusem ok. 45 min., Radków – Wambierzyce 1 h (4,25km), Wambierzyce - Skalne Grzyby 1,5 h (5,25 km), Skalne Grzyby – Szczytna 2 h (7,5 km), Szczytna – Kudowa Zdrój (20 km) – przejazd autobusem ok. 45 min.

Czas przejścia – 4,5 h
Długość trasy – 17 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne
Poruszając się szlakiem z centrum Wambierzyc w kierunku południowym (do skansenu) należy zachować ostrożność, ze względu na poruszające się wąską drogą pojazdy.

Dojazd do trasy
Trasa rozpoczyna się i kończy w centrum Kudowy Zdroju. Dojazd do Kudowy Zdroju drogą nr 8 (E-67) z Pragi lub Wrocławia. Połączenie kolejowe z Kłodzkiem i Wrocławiem oraz połączenia autobusowe z Nachodem, Kłodzkiem i Wrocławiem. Z Kudowy Zdroju udajemy się autobusem do Radkowa, gdzie rozpoczyna się piesza część wycieczki. Trasa kończy się w Szczytnej, skąd do Kudowy Zdroju wracamy autobusem lub koleją.

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1