Szczytami Gór Jastrzębich

Szczytami Gór Jastrzębich

(piesze szlaki turystyczne – zielono - biały, czerwony, zielony, niebieski, czerwony)

Narciarskie szlaki biegowe wiodące szczytami Gór Jastrzębich są podczas śnieżnych zim utrzymywane przez członków Związku Gór Jastrzębich. Całodniowa wycieczka narciarska, w części prowadzona po utrzymywanych trasach, może się rozpocząć na przystanku kolejowym w Petříkovicach a zakończyć w Hronovie. Przy dobrych warunków pogodowych i śniegowych, trasa zapewnia mało męczące odcinki oraz przepiękne widoki na otoczony ochroną przyrodnicza region Broumovska z znanymi Skałami Adršpašsko-teplickimi oraz wzgórzami stołowymi Ostaš a Turov, które na pewno rzucą się w oczy podczas jazdy.

Petříkovice - Paseki -  Odolov -  Švédský vrch - Varta -  Maternice -  Hronov

Czas przejazdu i przejścia odcinków pieszo
Petříkovice - Paseki 1 godz.30 min. (6,5 km), Paseki - Odolov  1 godz. (7 km), Odolov - Varta 1 godz. min. (5,5 km) Varta -  Nad Maternici  10 min. (1 km), Nad Maternici – Hronov  40 min. (5 km),.

Całkowity czas przejazdu: 4 godz. 20 min.
Długość trasy: 25 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne:
Trasa nie jest w zimie utrzymywana w całości. Na dobrze utrzymywany odcinek trafią Państwo pomiędzy Pasekami a Odolovem na Panskiej drodze. Podczas opadów śniegu muszą być Państwo przygotowani na to, że trasa nie będzie wszędzie przetarta. Uwaga na zjazd pod Žaltmanem – radzimy zejście na Panską drogę (czerwony szlak) z kijkami w rękach (cca 250 m)!

Dojazd do trasy:
Używając zintegrowanego systemu komunikacji IREDO.
Rozkłady jazdy dostępne na stronie internetowej www.idos.cz 

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1