Rowerowa Kudowa

Rowerowe El Dorado – Rowerowa Kudowa

…„Flaga na maszt, rower jest nasz a rower jest wielce ok., rower to jest świat” … tak śpiewa Lech Janerka w swoim wielkim przeboju i prawdopodobnie każdy kto odwiedza Kudowę. Rowerowa Kudowa to unikatowy w skali kraju produkt turystyczny. Dzięki współfinansowaniu ze środków finansowych Wspólnoty Europejskiej oddano do użytku ścieżki rowerowe, które pozwalają kolarzom i turystom rowerowym bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. Najważniejsze jest jednak to, że kudowskie ścieżki rowerowe wpięte są w czeski system ścieżek rowerowych, co daje nieograniczone możliwości eksploracji tego arcyciekawego pod względem turystyczno-krajoznawczym pogranicza kudowsko-nachodskiego. Jest jeszcze coś dodatkowego i bardzo wyjątkowego, w każdy weekend jeżdżą przez Kudowę cyklobusy, które wywożą turystów wraz z rowerami w Góry Stołowe i Góry Orlickie. 

Szum wiatru we włosach, zapierające dech w piersi krajobrazy, liczne zabytki i atrakcje turystyczne na trasie,  to nie wszystko na co z pewnością może liczyć każdy miłośnik dwóch kółek. Trasy są zróżnicowane pod względem długości oraz stopnia trudności. Można więc w Kudowie bezpiecznie pojeździć na rowerze wraz z dziećmi, asfaltowymi, dobrze oznaczonymi ścieżkami oraz zaaplikować sobie ostrą dawkę adrenaliny zjeżdżając extremalnie trudnymi trasami po górskich stokach. 

Wisienką na tym rowerowym torcie są atrakcje turystyczne z rezerwatem Błędne Skały w Górach Stołowych, Kaplicą Czaszek w Czermnej, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej i wieloma innymi miejscami wartymi zobaczenia. W Kudowie zadbano również o rowerowe zaplecze. Działa wraz z serwisem wypożyczalnia rowerów, w Informacji Turystycznej przy ul. Zdrojowej 44 dostępne są aktualne mapy i przewodniki, a baza noclegowa przygotowana jest na obsługę turystów rowerowych.

Kto kocha wolność, przygodę, chce zdrowo i ciekawie spędzić wakacje powinien obowiązkowo odkryć to kudowskie rowerowe El Dorado.

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1