Trasa biegowa Szczeliniec

Narciarska trasa biegowa „Szczeliniec”

Trasa ta znajduje się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Wytyczona jest w taki sposób, aby poruszający się nią turyści mieli możliwość dotarcia do najciekawszych zakątków Gór Stołowych.

Karłów – Pasterka – Karłówek - Droga nad Urwiskiem – Skalne Grzyby – Batorówek - Karłów

Czas przejazdu
Karłów – Pasterka – 1h (4,3km) Pasterka –  Droga nad Urwiskiem - 45 min. (3,0km) Droga Nad Urwiskiem – Skalne Grzyby - 1,5 h (6,0km) Skalne Grzyby – Batorówek – 30 min (2,0km) Batorówek – Karłów – 2,5 h (10,2km)

Czas przejazdu -  6 h 15 min.
Długość trasy – 25,5 km

Zagrożenia i miejsca niebezpieczne
Miejscem niebezpiecznym są strome zjazdy z łąk w rejonie wsi Pasterka. W miejscach tych należy zachować szczególna ostrożność. Niebezpieczny zjazd występuje również na odcinku szlaku prowadzącym z Pasterki w Kierunku Drogi nad Urwiskiem (rejon wyludnionej osady Karłówek).
Turyści korzystający ze szlaku powinni zachować szczególną ostrożność w miejscach gdzie szlak przecina drogę krajową nr 387, ze względu na ruch pojazdów.

Dojazd do trasy
Autobusem z Kudowy Zdroju lub Radkowa. Samochodem osobowym dojazd szosą nr 387 z Kudowy Zdroju lub Radkowa. Uwaga dojazd z Dusznik Zdroju przez Łężyce w okresie zimowym może nie być możliwy. Parking w Karłowie. Przy parkingu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
Do trasy dotrzeć można także przez przejście graniczne Pasterka -  Machvský Krziž. Z przejścia dotrzeć możemy do wsi Pasterka poruszając się czerwonym szlakiem łącznikowym.

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Pobierz na telefon (format pdf)

 

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1